VOO VOO [PL]

VOO VOO
(Polska)

Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Gdy dobrze się wsłuchasz, usłyszysz też inspirowany Jamajką vibe.

Zespół Voo Voo założony został przez Wojciecha Waglewskiego w 1985 roku i był kontynuacją supergrupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W pierwszym składzie grupy znaleźli się Wojciech Morawski (perkusja), Wojciech Waglewski (gitary, śpiew) i Andrzej Nowicki (gitara basowa). Wojciech Waglewski, lider zespołu, znany był wcześniej jako muzyk sesyjny oraz członek formacji Osjan.
Voo Voo osobliwie łączy odrębne muzyczne światy, jak choćby rock i folk różnych kultur. Formacja ma na swoim koncie kilkadziesiąt albumów, w tym trzy ścieżki dźwiękowe do filmów oraz dwa albumy z muzyką teatralną. Cieszą się niezmiennym szacunkiem fanów oraz krytyki. Z pewnością można ich zaliczyć do najważniejszych polskich grup rockowych. Ich piosenka z Jafia Namuel, “Pozytywne Myślenie”, stała się hymnem WOŚP. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio.
Tak o powstawaniu albumu mówił sam Wojciech Waglewski: „Przy okazji tych nagrań doszło do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces. Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę. To jest płyta Voo Voo, brzmi jak płyta Voo Voo, wygląda jak płyta Voo Voo i smakuje jak płyta Voo Voo.”
Zespół wystąpi na Ostróda Reggae Festival po raz pierwszy. Możesz być pewny – zapanuje pozytywne myślenie!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 8.07.2023

Linki:

http://www.voovoo.pl
https://www.facebook.com/voovoozespol

Video:

Voo Voo i Haydamaky – Babilon System
https://youtu.be/oFlK4f1ISIM
Voo Voo – Się poruszam 1
https://youtu.be/gX4rAWNZ7a8
Voo Voo – Beztrosko
https://youtu.be/5pMuSyVt3rI
Voo Voo and Jafia Namuel – Karnawal – Pozytywne Myslenie
https://youtu.be/S1vPFN6lK6o