CHRISTOS DC (USA)

CHRISTOS DC (USA) NA ORF 2023!

Szczycimy się rozsianym na całym świecie gronem przyjaciół festiwalu, którzy wspierają go i odwiedzają. Jednym z nich jest z pewnością Chris, który powraca do Ostródy zza oceanu by spotkać się z Wami i wykonać wspólne piosenki z Damianem SyjonFamem oraz Rebel Idrens.

Christos DC aka Christopher Vrenios jest wokalistą, producentem i autorem piosenek urodzonym i wychowanym w Waszyngtonie. W ciągu ostatnich 20 lat współpracował z Don Carlosem, Sly and Robbie, Augustusem Pablo, The Firehouse Crew, The Itals, Sugar Minott, K -Jah Sound, I Grade Dub i innymi.
Jego pseudonim związany jest z greckimi korzeniami.. Na początku lat 90-tych zaczął produkować utwory hip-hopowe i r&b z niezależnymi artystami z Waszyngtonu i Nowego Jorku. Następnie zwrócił się w kierunku roots reggae i spędził kilka lat w trasie jako gitarzysta i wokalista. Debiutancki album Christosa DC „Offering” został wyprodukowany i nagrany na Jamajcez Augustusem Pablo, a gościnnie zaśpiewali czołowi wokaliści z gatunku roots. Potem zajął się pracą sesyjną, grając na gitarze, basie, a nawet współtworząc z Thievery Corporation i innymi grupami. Do 2021 roku wydał 6 albumów we własnej niezależnej wytwórni Honest Music i zaczął cieszyć się międzynarodowym uznaniem.
Jego ostatnia płyta to wydany w tym roku EP „Matchbox”, zmiksowany na Wyspach Dziewiczych przez goszczącego również w tym roku w OstródzieTippy I (I Grade Dub).

https://christosdc.com
https://www.facebook.com/ChristosDC12

Damian Syjonfam feat. Christos DC – Long Way
https://youtu.be/4x6Mt1pccjU
K-Jah Sound & Christos DC – Self Evident
https://youtu.be/4EnBVTQGLR4
Rebel Idrens – In Peacefeat. Christos DC
https://youtu.be/bhH2XASakME