JAHNERATION [FR]

JAHNERATION (Francja)

Jahneration to spotkanie dwóch zafascynowanych muzyką młodych gości, którzy postanowili spełnić swoje marzenia. Inspirowała ich muzyka reggae z Kingston z domieszką hip-hopu i kalifornijskiego punk-rocka.

Theo & Ogach założyli Jahneration w 2009 roku. Ich kariera rozpoczęła się od sukcesu wydanych w 2011 roku pierwszych singli „Me Nah Fed up” z Naâmanem i „The Answer”. Na początku 2013 roku duet wydał pierwszą wyprodukowaną przez siebie epkę „The Foreword”. W 2015 roku Jahneration połączyli siły z wytwórnią Ovastand. Wtedy narodził się pełny skład zespołu live, który można było zobaczyć na trasie we Francji i w… Indiach. Jahneration oferuje swój autorski i niezwykle skuteczny muzyczny wszechświat. Przekonują do siebie tłumy chwytliwymi melodiami i pozytywnie motywującymi tekstami – głównymi składnikami tego paryskiego dźwiękowego koktajlu. W 2017 roku wydali swój pierwszy album z udziałem Deana Frasera, Naâmana, Meta Dia i DJ Nix’on oraz kończący się remiksem Ondubground. Zostali zaproszeni w roli supportu Dub Inc na wyprzedanym koncercie w słynnym paryskim Zenith. Ich koncert zarejestrowany i wyemitowany został przez Arte TV. Październik 2018 przyniósł drugi album „Mic Sessions Vol.1”. Koncepcją płyty jest udział gościnnych wokalistów w każdej z piosenek. Usłyszysz tam Dub Inc, Naâmana, Derajah, Yanissa Odua, Volodia i wiele innych. Album promowany był serią „street videos”. W 2019 wydali nowy album „Stuck in the Middle”, gdzie wśród gości usłyszeć można m.in. Manu Chao i Alborosie. Rok 2021 przyniósł ostatni jak do tej pory studyjny album „Higher”. Rok później potrójny winyl przypomniał ich koncert w paryskiej Olimpii („A l’Olympia”).
Jahneration po raz pierwszy pojawili się w Polsce podczas Ostróda Reggae Festival w 2019. Z marszu podbili serca publiczności, a ich koncert okrzyknięto sensacją imprezy. Czas na wielki powrót!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 9.07.2023

Linki:

https://www.facebook.com/jahnerationofficial
https://jahneration.com

Video:

Jahneration – Hit Song
https://youtu.be/jerbJAdHfGc
Jahneration – Pass Me the Mic
https://youtu.be/c_MgQYYOjBc
Jahneration ft. Alborosie – Act Like You Talk


Control Your Tempa feat. Naâman
https://youtu.be/Cssaazh6Wm0
Jahneration – Medley Stuck in the Middle (Live à l’Olympia)
https://youtu.be/LNJlLARDHA4
Mic Session #2 – Family feat. Balik (Danakil)
https://youtu.be/PDNMV6tSlKA