DANCEHALL MASAK-RAH [PL] 25 lat

DANCEHALL MASAK-RAH
(Polska)

Dancehall Masak-Rah powraca na 25 lat działalności 27Pablo!

Dancehall Masak-Rah to grupa przyjaciół, która gustuje w jamajskiej muzyce dancehall & reggae, kreskówce “Rick and Morty” oraz kolekcjonuje saszetki ketchupu i musztardy ze stacji benzynowych. Historia powstania tego projektu sięga 2008 roku, kiedy w warszawskim klubie Mandala 27Pablo i Junior Stress zagrali pierwszą sesję tego cyklu. Przez 15 lat ekipa zagrała setki imprez w Polsce, ale także m.in. w Indiach, Niemczech czy Portugalii, zarówno w klubach jak i na festiwalach mieszając elementy live act i tradycyjnego jamajskiego grania sound systemowego.
W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivist w kategorii Impreza Roku. W ramach audycji Dancehall Masak-Rah w Radiu Kampus udało im się zrealizować pierwszy w historii Polski program radiowy na żywo z Jamajki.
Ekipa weszła na nową kreatywną drogę, przynosząc na imprezy sukcesywnie coraz więcej swojej autorskiej muzyki. Ich remiks Bunji Garlina “Differentology” trafił nawet na playlistę BBC 1Xtra.
Pandemia skutecznie ograniczyły możliwości występów, ale nawet w jej czasach Pablo nadal niósł kaganek dancehallowej oświaty, grając co roku imprezę w Polsce oraz pojawiając się w lineupie imprez portugalskich.
W Ostródzie ekipa w składzie 27Pablo, Iha-man i Sinus powróci w opcji festiwalowej po raz pierwszy od końca pandemii.

“W programie czytasz Dancehall Masak-Rah i uczciwie mówiąc, nazwa dobrze oddaje to, czego możesz się spodziewać. Demolka! Masak-Rah rozgrzewa publiczność z tubami konfetti, światłami i wszystkim innym. Jest ogień!”

Reggaeville.com

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 08.07.2023

Linki:

https://www.facebook.com/officialmasakrah

video:

What is Dancehall Dancehall Masak-Rah
http://youtu.be/aCeqx4QMlF4
Junior Stress – Bocian:
https://youtu.be/gmzhDwgLAnQ
Diego Chichy Don – Mów Mi Don
https://youtu.be/BNb0xdATfaM