DASHA FYAH [CZ]

DASHA FYAH
(Czechy)

Główna czeska DJ-ka reggae i kolekcjonerka płyt winylowych, która zaczęła grać na imprezach 22 lata temu.

Dasha Fyah to uzależniona od winyli prawdziwa miłośniczka muzyki basowej, kochająca dub i reggae, oldschoolowy hip-hop, funk, soul, breaks, raggajungle, world music i prawie każdy muzyczny klimat, który brzmi dla niej inspirująco.
Rozpoczęła swoją przygodę z DJ’ką około 2001 roku wraz z lokalnym Czajovna Soundsystem. Na początku grała głównie new roots, dancehall i raggajungle, występując w lokalnych klubach, na letnich festiwalach reggae czy gościnnie z innymi soundsystemami.
W 2004 roku Dasha wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie od razu zakochała się w Londynie i w tym kulturowym tyglu spędziła większość swojej drugiej dekady życia. Tam odwiedziła University of Dub w Brixton Recreation Center i zaczęła w pełni doceniać kulturę dub. Kontynuowała poszerzanie swojej kolekcji płyt i została pobłogosławiona wieloma wpływowymi kontaktami muzycznymi.
Wkrótce nadeszły sesje DJ-skie w londyńskich klubach i granie u boku sław reggae jak Macka B, Michael Prophet, Earl 16 i inni. W Hootananny Brixton Dasha Fyah rezydowała prawie 10 lat jako „Fyah Sound and Promotions” z DJ’em Loic deNiro. Grała także w innych londyńskich klubach jak Brixton Jamm, Vibe Bar czy London Cargo.
Po powrocie do Czech w 2011 roku rozpoczęła dwie nowe praskie rezydencje – w Pałacu Akropolis dla legendarnego już wówczas „Sunday Dubwise” oraz w Cross Club, gdzie pomagała przy organizacji imprez dubowych.
W 2014 roku pojawiła się oferta międzynarodowego radia Dub Force. Zaczęła również nadawać w czeskim Rastafari Radio, a ostatnio regularnie emitowała swój program „Essensual Roots” w brytyjskim Real Roots Radio.
Występowała także w Niemczech, Austrii, Polsce, Hiszpanii i na Słowacji.

Linki:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057677011683
https://bit.ly/3LQsWZU

Video

DJ Dasha Fyah @Bash fi Dash – Cross Club
https://youtu.be/lOF9l3indYY