GENTLEMAN’S DUB CLUB (Wlk. Brytania)

Euforyczna podróż przez czas, przestrzeń i bas – powitajmy załogę z Leeds, po 6 latach znów w Ostródzie!

Gentleman’s Dub Club to dziewięcioosobowy zespół założony w Leeds na początku 2006 roku. Dzięki stylowi opartemu na reggae, dub, ska i roots, GDC dzięki super wysokiej energii wkroczyli na brytyjską scenę, grając na hucznych imprezach i festiwalach w całym kraju. Łącząc perfekcyjny groove i mocne brzmienie, Gentleman’s Dub Club zapewniają dobrą imprezę spragnionym treningu na parkiecie tłumom w każdym wieku. Ich występy często kończą się szaleńczym młynem pod sceną, przypominającym imprezy ska z połowy lat 80-tych. Efekty na żywo i dubowy mix sprawiają, że dźwięk jest krystalicznie czysty, a ich dynamika na scenie zapewnia hipnotyzujące doświadczenie.

GDC supportowali m.in. Madness, Jerry’ego Dammersa (The Specials), Roots Manuva, The Streets, The Wailers, Zion Train, Foreign Beggars Live Band i innych. Pojawili się na Glastonbury, Latitude Festival, Outlook Festival, Secret Garden Party, Summerjam. W 2017 roku wydali uznany album z The Nextmen, „Pound for Pound”, z udziałem Joe Dukie (Fat Freddy’s Drop), Chali 2na (Jurassic 5), Kiko Bun i Hollie Cook. Teraz Gentleman’s Dub Club powraca z piątym, gorącym albumem „Lost in Space”. Prawdziwi koneserzy łączenia wpływów gatunków takich jak dub, reggae, ska, kultura basowa, jazz i wszystko pomiędzy, tym razem przyjęli futurystyczny ton, kontynuując misję odkrycia ostatecznego basu. Album promują pierwsze single, „Stardust” i „Turning Back” z Million Stylez, a album zostanie wydany w styczniu 2019 roku przez Easy Star Records.

„Gwiezdny pył przelatuje przez mój krwioobieg / chcę się unieść”. Czy chcesz sięgnąć wyżej? Oczywiście jest to możliwe z Gentleman’s Dub Club!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12.07.2019

Linki:

http://gentlemansdubclub.com

http://www.facebook.com/gentlemansdubclub

https://www.instagram.com/gentlemansdubclub/

video:

Stardust


Rudeboy feat. Gardna

Fire in the Hole feat. Parly B & Eva Lazarus

Riot

High Grade

Emergency

Turning Back feat. Million Stylez

live Ostróda Reggae Festival 2013