Wykonawcy 2019

GENTLEMAN’S DUB CLUB (Wlk. Brytania)

GENTLEMAN’S DUB CLUB (Wlk. Brytania)

Euforyczna podróż przez czas, przestrzeń i bas – powitajmy załogę z Leeds, po 6 latach znów w Ostródzie!

Gentleman’s Dub Club to dziewięcioosobowy zespół założony w Leeds na początku 2006 roku. Dzięki stylowi opartemu na reggae, dub, ska i roots, GDC dzięki super wysokiej energii wkroczyli na brytyjską scenę, grając na hucznych imprezach i festiwalach w całym kraju. Łącząc perfekcyjny groove i mocne brzmienie, Gentleman’s Dub Club zapewniają dobrą imprezę spragnionym treningu na parkiecie tłumom w każdym wieku. Ich występy często kończą się szaleńczym młynem pod sceną, przypominającym imprezy ska z połowy lat 80-tych. Efekty na żywo i dubowy mix sprawiają, że dźwięk jest krystalicznie czysty, a ich dynamika na scenie zapewnia hipnotyzujące doświadczenie.

GDC supportowali m.in. Madness, Jerry’ego Dammersa (The Specials), Roots Manuva, The Streets, The Wailers, Zion Train, Foreign Beggars Live Band i innych. Pojawili się na Glastonbury, Latitude Festival, Outlook Festival, Secret Garden Party, Summerjam. W 2017 roku wydali uznany album z The Nextmen, „Pound for Pound”, z udziałem Joe Dukie (Fat Freddy’s Drop), Chali 2na (Jurassic 5), Kiko Bun i Hollie Cook. Teraz Gentleman’s Dub Club powraca z piątym, gorącym albumem „Lost in Space”. Prawdziwi koneserzy łączenia wpływów gatunków takich jak dub, reggae, ska, kultura basowa, jazz i wszystko pomiędzy, tym razem przyjęli futurystyczny ton, kontynuując misję odkrycia ostatecznego basu. Album promują pierwsze single, „Stardust” i „Turning Back” z Million Stylez, a album zostanie wydany w styczniu 2019 roku przez Easy Star Records.

„Gwiezdny pył przelatuje przez mój krwioobieg / chcę się unieść”. Czy chcesz sięgnąć wyżej? Oczywiście jest to możliwe z Gentleman’s Dub Club!

Ostróda Reggae Festival, Red Stage, 12.07.2019

Linki:

http://gentlemansdubclub.com

http://www.facebook.com/gentlemansdubclub

https://www.instagram.com/gentlemansdubclub/

video:

Stardust


Rudeboy feat. Gardna

Fire in the Hole feat. Parly B & Eva Lazarus

Riot

High Grade

Emergency

Turning Back feat. Million Stylez

live Ostróda Reggae Festival 2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *