RAGGABARABANDA [PL]

RAGGABARABANDA
(Polska)

Zwycięzcy Czwórka Reggae Contest podczas Ostróda Reggae Festival 2022.

„Naszym mottem są pozytywne wibracje ponad podziałami. Nie ma u nas żadnej spiny, bawimy się tym” – powiedział Dawid Domała, wokalista Raggabarabanda, w radiowym wywiadzie na chwilę przed zwycięstwem w ostródzkim konkursie.
Zespół powstał na początku 2012 roku w Nasielsku. Bujające reggae z rockowym pazurem, elementami punka, ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy – tak można określić styl grupy. Raggabarabanda to finaliści kilku ogólnopolskich przeglądów muzycznych, a także zwycięzcy II Otwartego Przeglądu Zespołów Muzycznych we Wrocławiu. W swojej karierze zagrali mnóstwo koncertów klubowych oraz plenerowych, dzieląc scenę z polskimi gwiazdami. Dwukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock. Utwór „Kolory” stał się hymnem „Festiwalu Kolorów” w 2014 roku. W 2016 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album zespołu „Szoł”. W przygotowaniu jest nowy album.
Jako zwycięzcy Czwórka Reggae Contest, zagrali koncert w Polskim Radiu Czwórka jesienią 2022 roku oraz wystąpili podczas Winter Reggae 2023.

Linki:

www.raggabarabanda.pl
www.facebook.com/raggabarabanda

video

Raggabarabanda – Protest
https://youtu.be/E6-2it5Utyc
Raggabarabanda – Spadam
https://youtu.be/SswU7cjbCgU
Raggabarabanda – koncert w Czwórce 2022
https://www.youtube.com/live/WDGwwy2oPMA
Raggabarabanda live ORF 2022 – 10 07 2022 (full show)
https://youtu.be/qM4ZBfdbxXg