SURTARANG [PL]

SURTARANG
(Polska)

Inspiracją tego trio jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty – sitar, tablę, saz czy darbukę, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można EDM, trance i dub.

Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.
Muzykę Surtarang dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.
Powstali w 2018 roku, a w 2021 roku wydali debiutancki album „Duniya”. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem i zespół wystąpił na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce.
W 2023 roku pojawiła się płyta “Yatra”, promowana specjalnym performance muzycznym w poznańskim klubie Próżność, urozmaiconym przez zaproszonych gości. Za ich sprawą warstwę muzyczną wzbogaciły instrumenty niespotykane na dotychczasowych koncertach zespołu, a widzowie mogli podziwiać różnorodne tańce, poczuć smak i zapach, a całość dopełniła magiczna gra świateł i laserów.
Tytułowa „Yatra” czyli „Podróż” jest spójnym dziełem – charakter zawartych na płycie utworów łączy się z unikatowymi strojami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Powyższe elementy spajają sferę wizualną z warstwą dźwiękową.
Na nowej płycie pojawili się goście: Maciej „Mustafa” Giżejewski na instrumentach perkusyjnych oraz saksofonista Krzysztof Kuśmierek i trębacz Adam Jełowicki. Utwór „Sarva Mangalam” doczekał się remixu Kwazara, gdzie Hicham Bajjou recytuje wiersz, a Maurycy Idzikowski gra partie na trąbce. „Yatra” to wielowymiarowa podróż w głąb siebie.
Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko oraz w klubach w całej Polsce.

Skład:
Hanka Łubieńska – wokal
Eryk Nowacki – sitar, saz
Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, produkcja

Linki:

https://www.facebook.com/surtarangband
https://www.instagram.com/sur_tarang/
https://www.surtarang.space/

Video

Surtarang – Duniya (Official Video)
https://youtu.be/8m7JELrdnXs
Surtarang – Sarva Mangalam (Mountain session)
https://youtu.be/i7VNxzTtXlQ