SHASHAMANE [PL]

SHASHAMANE
(Polska)

Śmiało można powiedzieć, że to już czołowa ekipa na polu roots reggae w Polsce.

Zespół Shashamane powstał w 2015 roku i w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja – jamajskie brzmienia, a zwłaszcza roots reggae i dub. To osoby związane wcześniej z takimi grupami jak Bakshish, Duberman, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab, Natural Mystic, Ziggie Piggie, YO i wiele innych. Shashamane grali na wszystkich głównych imprezach reggae w kraju, a zagranicą odwiedzili Cultural Reggae Vibez w Hořicach oraz Uprising Reggae Festival w Bratysławie.
W 2017 roku wydali swój debiutancki krążek „Origin & Culcha”. W nagraniach wzięło udział małżeństwo Magdalena i Adam Milwiw-Baron z grupy The Lions, którzy wparli Shashamane instrumentami dętymi, a nad miksem i masteringiem czuwał holenderski muzyk i producent Marc Baronner, posiadający na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Brinsley Forde (ex-Aswad), Addis Pablo, Micah Shemaiah czy Chezidek. Na płycie znalazły się również jego wersje dubowe wybranych utworów.
W tym samym roku grupa poszerzyła skład o sekcję dętą, tak, aby studyjne wersje przenieść na scenę i występy na żywo. Shashamane jest dwunastoosobową orkiestrą, która pozostaje wierna tradycji korzennych brzmień, i nie stroni od produkcji dubowych.
Premiera drugiego albumu „Shashamane” odbyła się w lipcu 2021 w Ostródzie.
Sekcja dęta oraz wokalistki zostali zaproszeni do współpracy przez Brinsley Forde w jego projekcie „Aswad Experience”.
Na płycie „Dubmasters meet Shashamane” usłyszeć można m.in. miksy Umberto Echo z Niemiec, Dubmatixa z Kanady, Marca Baronnera z Holandii czy rodzimych twórców: Krystiana „K-Jah” Walczaka, Tomasza „Siwego” Wójcika i innych.

Ostróda Reggae Festival, Amfiteatr, 6.07.2022

Linki:

https://www.facebook.com/Shashamaneband

Video:
Shashamane – Far I
https://www.youtube.com/watch?v=GbcXEiTtXcg
Umberto Echo meets Shashamane – Zion Dub
https://youtu.be/l3tNvQ_Ds6M
Shashamane – Shashamane
https://www.youtube.com/watch?v=w_4fPzOkWOY
Shashamane live ORF 2022 – 08-07-2022 (full show)
https://youtu.be/5oMxL717x3A