SINGLEDREAD (Malik, MadMajk) feat. DEADLY HUNTA [PL/ENG]

SINGLEDREAD (Malik, MadMajk) feat. DEADLY HUNTA
(Polska)

Sound system, którego trzon stanowią bracia z Węgorzewa Malik i MadMajk aka Majk4ya. Działają razem od 2002 roku, początkowo jako dystrybutor płyt winylowych i soundsystem, a obecnie skupiają się tylko na działalności muzycznej. Wystąpią z uznanym brytyjskim gościem.

Od początku istnienia zagrali kilkaset imprez/koncertów na terenie Polski oraz poza granicami kraju: Niemcy, Hiszpania (Ibiza), Czechy, Litwa, Rosja, Anglia. Wielokrotnie występowali na najważniejszych festiwalach reggae w Polsce: Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, One Love czy Reggaeland.
Malik to pasjonat winylowych płyt, który zgromadził w swojej kolekcji około 8 tysięcy singli i LP, po które jeździł m.in. na Jamajkę. Jako selektor specjalizuje się min. na graniu z wokalistami. Na jednej scenie występował z takimi artystami jak: Jah Mason, Micah Shemaiah, Lutan Fyah, Perfect Giddimani, Ras Zahari, Daddy Freddy, Solo Banton, Deadly Hunta, Palacio Fyah, Mass Cypher, Hornsman Coytee, King Kalabash, Baron Black, Junior Kely, Peter Metro, U Brown, Dada Youte, Bob One, Junior Stress, Grubson, KaCeZet, Marika i wielu innych. Był również jednym z założycieli portalu reggaenet.pl. Oprócz działalności koncertowej przez 18 lat był managerem „sceny sound system” na Ostróda Reggae Festival.
MadMajk aka Majk4ya to wszechstronny wokalista/mc oraz producent muzyczny. Ma na koncie solowy album „Wartości system”, dwa albumy z jazzującym Bauaganem Mistrzów oraz wiele singli i featuringów. Współpracował i udzielał się na płytach artystów z Polski jak i zagranicy. Min. Junior Stress, King Kalabash (Big Famili), KaCeZet, K-Jah, Paprodziad, Cheeba, Sokół&Pono, Marika, Solo Banton i wielu innych. Obecnie mieszka w Nottingham, UK.
SingleDread na scenie to wybuchowa mieszanka stylów reggae, dub, hip-hop, afrobeat. Kawałki MadMajka przeplatane dubplates, autorskimi produkcjami i remixami SingleDread, składają się na niepowtarzalne i energetyczne koncerty, przyciągające zarówno miłośników reggae jak i wytrawnych słuchaczy, którzy nie boją się nowych brzmień.
Ojczyzną Deadly Hunta jest Wielkiej Brytania, choć jego korzenie są na Jamajce. Łącząc różne gatunki muzyczne jak dancehall, hip hop i drum’n’bass, wykształcił swój własny, świeży styl, a jego koncerty to ogromna dawka czystej energii, której pozazdrościć mogą mu czołowi jamajscy nawijacze. Jego kariera rozpoczęła się od nawijek na imprezach sound systemów African Roots i SkyJuice na początku lat 90-tych. W 1994 roku wybrał się na Jamajkę by nagrywać w studio słynnego Bobby Digitala. W 1996 roku podpisał umowę z MCA i supportował samego Buju Bantona na jego trasie „Til Shiloh”. Potem założył grupę na pograniczu hip-hop i raggamuffin, Coalition, z którą nagrał EP. Bardzo duży rozgłos przyniósł mu utwór „Ganjaman”, nagrany razem z Aphrodite, legendą brytyjskiej sceny drum and bass. Piosenka trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Human Traffic”.

Linki:

https://www.facebook.com/MadMajkOfficial/
https://www.facebook.com/singledreadofficial

Video

MadMajk – Pośpiech
https://youtu.be/Mu7XfYNMrrs
MadMajk feat Paprodziad & Cheeba – Będzie las
https://youtu.be/pWrz-Kh7nqU
MadMajk – Oddychamy
https://youtu.be/gpfYmEkLN1Y
Deadly Hunta – Talk Out Loud
https://youtu.be/2jnfPo6ErXc
Deadly Hunta – Valley of Death
https://youtu.be/d9cGRXxgxjs