I GRADE DUB [VIR]

I GRADE DUB
(Wyspy Dziewicze)

Muzyczny wizjoner odpowiedzialny za mistrzowskie brzmienie reggae z Wysp Dziewiczych, znany ze współpracy z Akae Beka, Midnite, Chronixxem i innymi, po raz pierwszy przywozi do Polski swój live dub show.

I Grade Dub to miksujący dub na żywo sound system z siedzibą w St. Croix na Wyspach Dziewiczych. Czarodziej dubu Laurent „Tippy I” Alfred na żywo miksuje piosenki i riddimy ze swojego obszernego katalogu produkcji. Od czasu założenia I Grade Records w 2001 roku, Tippy I wyprodukował, nagrał i zmiksował ponad 30 albumów wielu artystów reggae, jak Midnite / Akae Beka, Chronixx, Kabaka Pyramid, Protoje, Micah Shemiah, Tiken Jah Fakoly, Kumar, Pressure, Lutan Fyah, Dezarie, Niyorah, Perfect Giddimani, Glen Washington, The Nazarenes, Cornel Campbell, Christos DC i wielu innych. „Polarities” Akae Beka był 13. i ostatnim albumem z Vaughnem Benjamin dla I Grade Records, zwieńczeniem 20-letniej współpracy zapoczątkowanej albumem „Nemozian Rasta” z 2001 roku.
Podczas pobytu w Brooklynie Tippy byłem członkiem Downbeat Production Collective, ściśle współpracując między innymi z Jayem-Z. W 2005 roku wrócił do Saint Croix i razem z kolektywem Zion I Kings zaczął pracę nad stworzeniem nowego brzmienia, które pozostaje wierne korzeniom reggae, ale ma innowacyjną jakość HD i progresywną kreatywność.
Tippy I jest stałym gospodarzem festiwalu Dub in the Rainforest, który przyciąga miliony ludzi w mediach społecznościowych.
I Grade Dub na pierwszy plan w dubowym doświadczeniu wagi ciężkiej wystawia słowo, dźwięk i moc.

Ostróda Reggae Festival, Green Stage, 8.07.2023

Linki:

https://www.facebook.com/igradedub/

video:

Dub In The Rainforest 4 – Part 1. I Grade Dub feat. Pressure, Midnite, Ras Batch, Ancient King, Lava
https://youtu.be/z2qEP1ieMlE
I Grade Dub live – The System by Pressure & Midnite
https://youtu.be/aJTOctLxvV0
Pressure – Virgin Islands Nice
https://youtu.be/54aPmBnAj00
Akae Beka feat. Chronixx – Black Carbon
https://youtu.be/f4MRls_4MvQ
I Grade Dub – Black Carbon Live Dub
https://youtu.be/2H9g11Gduu4